• komünist kelimesini kominist diye yazmak

  6.
  ibretlik eylemdir. kominist yazan elinin ayarını, beynini kıvrımlarını s.keyim.

  ayrıca senin edebiyat hocanın beynini s.keyim canım benim.
  1 -1 ... aleyna tilki
 • ördeğe tecavüz etmek

  5.
  (bkz: abazanlıkta çığır açmak)
  1 ... aleyna tilki
 • taşınma işlemi bitti

  4.
  (bkz: zall mesajları da bitti)

  (bkz: oh be)
  ... aleyna tilki
 • avrupa birleşik devletleri

  4.
  Avrupa Komisyonu Başkanı jose Manuel Barroso'nun ütopyasıdır.

  http://ekonomi.haberturk....acilin-ikinci-abd-geliyor
  ... aleyna tilki
 • larsen7

  1.
  yeni sözlük yazarı. hoş gelmiş.

  dokuzlar örgütü
  1 -1 ... aleyna tilki
 • çin in niğde nin bor ilçesine 200 fabrika kurması

  2.
  (bkz: sen o iki sıfırı at istersen)
  2 ... aleyna tilki
 • eşek

  97.
  atgiller familyasına bağlı hayvan türü. derisi ilaç sanayinde kullanılır. Birçok eşek türü üzerinde yapılan araştırmalar neticesinde Mısır eşeğinin en uygun tür olduğu saptanmıştır. Hindistan, Tayland, Amerika, Vietnam ve Afganistan'dan ithal edilen eşeklerin de aralarında bulunduğu birçok tür üzerinde yoğun bir araştırma yapıldığı ve netice olarak ise Mısır eşeğinin cildinin kalın olması sebebiyle, ilaç sanayinin aradığı madde bakımından zengin olduğu belirlendi.
  ... aleyna tilki
 • 15 eylül 2012 mp antalyaspor galatasaray maçı

  3.
  galatasaray'ın galip geleceği maçtır.
  ... aleyna tilki
 • savama

  6.
  ığdır'da 7 üyesi yakalanmış gizli yapılanmadır.
  --spoiler--
  Türkiye’nin Suriye politikasına karşı gönderilen iranlı ajanlarla ilgili soruşturmada önemli bilgilere ulaşıldı. iran adına ajanlık yaparken Iğdır’da yakalanan ve önceki gün sevk edildikleri Erzurum’da tutuklanan 7 ajanın üzerinden çarpıcı dokümanlar çıktı. Bu dokümanlara ve şüphelilerin ifadelerine göre iranlı ajanların faaliyetleri şöyle:
  - iranlılar, Van Çaldıran’daki bazı devlet kurumları ve önemli şahıslarla ilgili para karşılığında bilgi istedi. - Devrim Muhafızları’na bağlı Pastar ve Askeri istihbarata bağlı Sipah, Türkiye’nin doğusuna yönelik bilgi topladı.
  - iran, askeri kurumlar, valilik, bazı şirketler ve Iğdır Aralık çevresiyle ilgili bilgi istedi.
  - iran, geçen yıl Suriye’ye silah sevkıyatı yaparken Kilis’te yakalanan iran TIR’larının nasıl yakalandığının muhbirlerden araştırılmasını istedi. Ayrıca muhbirlerden TIR’ları takip eden ve peşine düşenlerin isimlerinin de istendiği tespit edildi.
  - Doğu sınırında mazot kaçakçılığı yapan gruplara kolaylık sağlayan iranlı görevlilerin, karşılığında Türkiye ile ilgili bilgiler aldıkları da anlaşıldı.
  iranlı ajanların en çok şu bilgileri muhbirlerden alıp ülkelerine aktardığı öne sürüldü: “Hükümet yetkilileriyle ilgili bilgiler, Suriyeli sığınmacılar, AK Parti seçmen kitlesi, askeri birlikler, bazı şirketler, MiT binaları, hükümet politikaları, PKK’lılar, Türkiye’nin Suriye politikası.”
  TÜRKiYE’deki muhbirlerle, iran’daki ajanlar arasında köprü görevini Yaghoub (Yakup) Ahnoukhosh isimli bir iran Azerisi yürüttü. Bilgileri Iğdırlı Timur A. adlı bir Türk vatandaşı verdi. iranlıların, muhbirleri genellikle Iğdır ve çevresinde yaşayan Caferilerden seçtiği belirtildi.
  YAGHOUB AHNOUKHOSH: 20 Mart 2012 tarihinde iran casuslarına kuryelik yapan iranlı Yaghoub Ahnoukhosh’un emniyet birimlerince durdurulması sonucunda, üzerinden Timur A.’nın verdiği 4 sayfalık istihbarat raporu çıktı. iran Azerisi, Caferi. Türki-ye’de akrabaları olduğu değerlendiriliyor. iran istihbaratına eleman temin ediyor. iran’ın Iğdır’da yürüttüğü istihbari operasyonlarda yönetici pozisyonunda. Şu an firari durumda.
  Kendi el yazısıyla hazırladığı ve iran istihbarat elemanına teslim ettiği istihbarat notları polis uygulamasıyla ele geçirilen Timur A., evli ve 4 çocuk babası. Timur A.’nın iranlı ajanlara bilgi verirken çekilmiş görüntüleri ele geçirildi. 1 yıldır istihbarat birimlerinin yakın takibinde. iranlı Yaghoub Ahnoukhosh aranıyor.
  iranlı ajanlar soruşturması, geçen yıl tutuklanan 2 iranlı ajandan ele geçirilen kameralardaki verilerin kurtarılması sonucu başladı. Görüntülere göre SAVAMA ajanları ile görüşen 2 PKK’lı terörist, Türkiye’de girdikleri çatışmada 8 askeri kaçırdıklarını anlatırken, iranlı istihbaratçılar, kaçırılan askerler ve şehit düşen askerler hakkında detaylı bilgiler sordular. Özellikle askeri birlikler ve polisin bulunduğu yerlerin koordinatlarını öğrenmeye çalıştılar.
  iran istihbarat örgütü SAVAMA, Türkiye’deki muhbirlerine para aktarımını banka yerine döviz büroları üzerinden gerçekleştirdi. Böylece muhbirin banka hesabında bir hareketlilik ve iran’dan para akışı görülmedi. Teknik takip sonucu, askeri birlikler hakkında bilgi veren Timur A. ile iran istihbarat elemanı A.A. arasında para aktarımıyla ilgili geçen konuşma şöyle deşifre edildi:
  iran istihbarat elemanı A.A.: Dedim sen gelmiyor musun iran’a?
  Iğdırlı Timur A.: Yok valla ben gelemiyorum
  iranlı ajan A.A.: Sen ne zaman gelebilirsin?
  Timur A.: Valla yapamıyorum pasaportum bitmiş henüz çıkaramadım
  iranlı ajan A.A.: Pasaportunu şey yap benim de pasaportum kayboldu benim 9-10 güne pasaportum olmayacak dedim sen geleydin biraz ... para var belki götürürdün
  Timur A.: Valla gelemiyorum da pasaportumu çıkarayım
  iranlı ajan A.A.: Ne kadar sürer pasaportun?
  Timur A.: Valla 20 gün çeker iranlı ajan
  A.A.: Yaklaşık 8000-9000 elbise paran var gelip götürürdün ben de senle gelecektim bu sefer
  iKiNCi GÖRÜŞME
  Bu görüşmeden sonra Timur A., kendi motoruyla iran istihbarat elemanı Yaghoub Ahnoukhosh’u alarak buluşma yerine götürüyor.
  Timur A.: Ya ben senin emanetlerini hazırlamadım da
  Yaghoub Ahnoukhosh: Sen şimdi yapmamış mısın?
  Timur A: Yok valla ben yapmamışım
  Yaghoub Ahnoukhosh: Ee şimdi nasıl vereceksin?
  Timur A.: Yok valla eğer gideceksen, hazır bişey yok eğer yarın gideceksen olur
  --spoiler--

  http://www.haberturk.com/...arin-turkiye-faaliyetleri
  1 ... aleyna tilki
 • turkey

  39.
  (bkz: turkey yerine yeni isim önerileri)
  -1 ... aleyna tilki
 • cemaatler kapatılmalı mı sorunsalı

  1.
  düşünebilen insanları ilgilendiren güncel sorunsaldır. cemaatler ülkemizin gelişimini sekteye uğratmaktadır. ayrım yapmadan bütün cemaatler yasaklanıp kapatılmalıdır. üst düzey yöneticileri bir daha çıkmamak üzere hapsedilmelidir. ha terör örgütü kurmuşsun, ha cemaat faaliyeti yapmışsın! sonu aynı kapıya çıkıyor, memleket elden gidiyor! alo?

  edit: cemaatler; evi, yurdu, abisi, ablasıyla yasaklanmalıdır.
  3 -3 ... aleyna tilki
 • koministimam

  487.
  aynı nickle geri gelmiş yazar. *
  (bkz: geldi yine tipini siktiğim)
  1 ... aleyna tilki
 • galatasaray ın 2012 2013 şl grubu

  13.
  galatasaray için hayırlı olmasını dilediğim gruptur.
  ... aleyna tilki
 • sözlük yazarlarının son cep telefonları

  1.
  uludağ sözlük yazarlarının şu an kullandığı cep telefonlarıdır.

  edit: (bkz: sony xperia s)
  -3 ... aleyna tilki
 • 30 ağustos zafer bayramı

  192.
  kutlamak için izin istenmesine gerek olmayan bayramımızdır.
  kendini türk hisseden herkesin zafer bayramı kutlu olsun.
  bilinmelidir ki; hükümetler gelir geçer, 30 ağustos'umuz baki kalır.
  ... aleyna tilki
 • merhaba ben pembe tolga

  697.
  merhaba ben de nurman. 009 nurman.
  4 -1 ... aleyna tilki
 • iremga

  140.
  sekizinci nesil ne yazar?

  söyleyeceklerim bu kadar.

  teşekkürler.
  2 -2 ... aleyna tilki
 • türkiye nin dış politikası

  24.
  son alınan bilgilere göre; ABD üretimi Stinger füzeleri, Suriye’de muhaliflerin eline geçti. Bu karışıklıkta bu füzeler PKK’nın eline geçerse, Türkiye Doğu ve Güneydoğu’da terörle mücadele ederken ne bir helikopter kaldırabilir ne uçak. Rusların Afganistan’da başarısız olmalarındaki en büyük etken, bu füzeler olmuştur. Afganlara füzeleri veren ABD, savaş sonrası füzeleri toplamıştır. Türkiye’de dahi, ABD her yıl bu füzelerin sayımını yapmaktadır. Muhaliflerin eline geçen bu füzeler, 500 dolara 1000 dolara PKK’ya satılacaktır. Bu iddialar son dönemde doğrulanmış durumdadır. fakat türkiye gerekli hamleleri yapmakta mıdır?
  bu konuda şüphe içindeyim.

  ipler türkiye'nin elinde olmadığından, bağımsız hareket edilemeyen politikadır.

  edit: yazım hatası düzeltildi.
  ... aleyna tilki
 • mozilla firefox

  458.
  15.0 sürümü çıkan tarayıcı.
  4 ... aleyna tilki
 • teröre karşı ulusal mutabakat

  1.
  TBMM Başkanı çiçek'in kamuoyunda tartışılmak üzere ortaya attığı önerilerdir.
  1- Şiddeti ve terörü benimseyen hiçbir anlayış veya hareket tarzı kabul edilemez. Bu nedenle, hangi maksatla olursa olsun, terör ve şiddet yöntemlerine başvurulmasını, bunun mazur gösterilmesini, desteklenmesini ve teşvik edilmesini reddediyoruz. Bu anlayışla terör örgütlerine katılmış herkese, yasalar tanınan imkanlardan yararlanarak silahlarını bırakmaları çağrısında bulunuyoruz.
  2- Terör devletin bekasını ve bireysel hak ve özgürlükleri tehdit eden ve toplumun tüm kesimlerinin katılacakları çok yönlü mücadeleyi gerekli kılan bir sorundur. Bu sorun sadece güvenlik tedbirleriyle çözülebilecek bir nitelik taşımamaktadır. Bu çerçevede, terörle mücadele hükümetin, TBMM'de yer alan veya TBMM'de temsil edilmeyen tüm siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının ve toplumun her kesiminin ortak bir sorumluluk anlayışı çerçevesinde birlikte ve uyum içerisinde hareket etmelerini gerektiren bir görevdir.
  3- Bu anlayış doğrultusunda terörle mücadele demokratik hukuk devletinin temel ilkeleri ve insan haklarına saygı sınırları çerçevesinde yürütülecek, bu temelde yaklaşım çerçevesinde benimsenecek tedbirler partiler üstü bir anlayış ve yaklaşımla ve her halükarda tüm siyasi mülahazaların dışında tutularak bu konudaki toplumsal dayanışmayı sergileyecek surette ele alınacak ve uygulanacaktır.
  4- Her türlü terör eylemi ve şiddete karşı çıkılması hükümetin ve siyasi partilerin olduğu kadar tüm demokratik kuruluşların, sivil toplum örgütlerinin ve bütün yurttaşların da görevidir. Bu çerçevede tüm sivil toplum kuruluşlarının ve bütün yurttaşların özellikle gençlerin ve kadınların terör eylemlerine ve terörizmin her türüne karşı duruşlarını toplumsal dayanışmayı ortaya koyacak mahiyetteki barışçı ve demokratik yöntemlerle sergilemeleri büyük önem taşımaktadır.
  5- Terörle mücadele devletin, vatandaşının can ve mal güvenliği ile temel hak ve özgürlüklerinin korunması konusundaki anayasal görevi ve bu çerçevede ilgili yasaların güvenlik güçlerine verdiği yetki doğrultusunda kararlılıkla sürdürülmeye devam edilecektir. Bu bağlamda güvenlik güçlerinin ihtiyaç duyacakları imkan ve yeteneklerin geliştirilmesi öncelikli öneme haizdir.
  6- Daha demokratik, daha eşitlikçi ve daha özgürlükçü bir devlet toplum ilişkisi tesisi için yurttaşlarımızın bireysel hak ve özgürlüklerini çoğulculuk anlayışı çerçevesinde ve daha geniş bir bakış açısıyla güvence altına alacak yeni bir anayasa toplumun tüm kesimlerinin katılımı ve mutabakatı da sağlanmak suretiyle süratle hazırlanacaktır.
  7- Güneydoğu Anadolu bölgesinin temel sorunlarından biri ekonomik kalkınmadır. Kalkınma hedefi bütüncül bir yaklaşımla ele alınacak bu doğrultuda toplumsal ve kültürel yaşamdan idari yapılanmaya, ekonomik kalkınmadan bölgesel gelişmeye kadar bir dizi, iktisadi ve kültürel tedbir etkin bir şekilde uygulamaya konulacaktır. Bu tedbirlerin uygulanmasında üniter ve ulus devlet yapısına, idarenin bütünlüğüne ve idari vesayet ilkelerine zarar vermeyecek şekilde, yerel yönetimlerin daha güçlü bir idari ve mali yapıya kavuşturulması yaklaşımı benimsenecektir.
  8 - Terörle mücadelenin bir diğer önemli veçhesi de etkin uluslar arası işbirliğinin sağlanmasıdır. Bu bağlamda gerek ülkelerle temaslarda, gerek bölgesel ve uluslar arası örgüt ve platformlarda, terörle mücadelede sergilenen işbirliği ve ülkemizde bu alanda milli bir mutabakat çerçevesinde yürütülen ortak mücadelenin anlatılması için birlikte çalışılacaktır.
  9 - Şehit ailelerinin, terör mağdurlarının ve bunların yakınlarının durumlarının daha da iyileştirilmesi için gerekli tedbirler alınacaktır.
  10 - Bu mutabakata taraf olan siyasi partiler ve STK olarak, bu mutabakattaki ilkeler doğrultusundaki her türlü işbirliğine partiler üstü bir yaklaşımla yaklaşacağımızı ilan ediyoruz.
  11 - Bu çerçevede bütün yurttaşların başta olmak üzere temel hak ve özgürlüklerini korumak ve daha da geliştirmek için birlikte çalışacağımızı beyan ediyor ve toplumun tüm kesimlerini bu mutabakatta ifadesini bulan yaklaşımı benimseyip desteklemeye devam ediyoruz.
  2 ... aleyna tilki
 • yeni şeyler getiriyorum